Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Ocieplenie.....

Blog:  adalheidiss
Data dodania: 2018-11-23
wyślij wiadomość

Jak to mówią ocieplanie wełną to najgorszy etap budowy... sama tego doświadczyłam, chociaż wiadomo dzielni tata z mężem kolejny tydzień walczą z niezłomną wełną na strychu. Stety niestety padło na nieszczęsną wełnę, której zadaniem będzie się przez najbliższe lata odwdzięczyć główną funkcją ocieplenia ale również między innymi niepalnością i paroprzepuszczalnością. O piance nawet nie myśleliśmy z uwagi na wysoką cenę robocizny nie mówiąc już o obawie o to jak jej właściwości będą zmieniać się z biegiem czasu. Koszt samej wełny jest stosunkowo niski, za to przy pracy trzeba zaopatrzyć się w tony odzieży, która w sumie już do niczego się nie nadaje i maseczki takk wiele maseczek:) Podczas ocieplania zastosowaliśmy chyba najbardziej tradycyjny model pracy, czyli wełna mineralna, gwoździki, sznurek.... i jakoś idzie. Grubość wełny to 15 cm, do tego dochodzi 5 cm styropianu oraz 15 cm styropian na posadzkę. Efektem ma być ekonomiczna cieplnie Zośka. A tak się przedstawiają prace ostatnich tygodni: 



Wejście

Blog:  adalheidiss
Data dodania: 2018-11-23
wyślij wiadomość

Drzwi już są!!!! Uważam, że to trochę taka wizytówka domu, więc musiały być ładne:)  Z uwagi na stosunkowo spory rozmiar szerokości domu zdecydowaliśmy się na drzwi dwuskrzydłowe, niestety ceną wyraźnie odbiegają one od standardowych rozmiarów drzwi i za dostawkę liczą sobie jak za zboże, ale taki wydatek podejmuje się raz na wiele lat (miejmy nadzieję). Po dłuższym dylemacie dotyczącym szyb drzwiowych podjęłam decyzję o zamieszczeniu szyb mlecznych, kuszącą alternatywą było tzw. lustro weneckie jednak po dłuższym zastanowieniu ryzyko, że wieczorami wnętrze domu będzie widoczne z zewnątrz było zbyt duże...Nie musimy sąsiadów urzekać widokiem nas paradujących np. z łazienki:P Do wejścia prowadzić będą trzystopniowe schody wykonane z polbruku. Tu też pojawił się dylemat płytki, kamień, bulbruk a może cegła,.... wszystkie warianty mogły stanowić ciekawą wersję, jednak biorąc pod uwagę fakt, że opaska wokół i taras mają być wykonane z bolbruku chcieliśmy uniknąć swoistego "miszmaszu". Podedukowałam się przy okazji w właściwościach poszczególnych materiałów, każdy z nich ma swoje wady i zalety, cegła jest piękna ale najmniej pasowała do obranej przez nas pierwotnej wersji Zośki, płytki- to chyba wiadomo... wystawienie na panujące w naszym klimacie zmiany temperatur może skończyć się pękaniem i tu podobno nawet najlepsze kleje nie zdają egzaminu, kamień i bolbruk z tej konkurencyjnej dwójki wygrał polbruk ze względu o którym już pisałam.. żeby uniknąć elektu niedopasowania i przejaskrawionego kontrastu, w końcowym rozliczeniu braliśmy pod uwagę również cenę. Póki co relacja fotograficzna drzwi i pierwsza wylewka: 

Ocieplanie cd

Blog:  adalheidiss
Data dodania: 2018-11-23
wyślij wiadomość

Kontynuujemy ocieplanie Zośki, można powiedzieć że pod kątem pogody ten rok był dla nas łaskawy, cały wrzesień i część października oszczędzając opadów i mrozów umożliwił wykonanie całości ocieplenia. Prace te wykonywał niestrudzony tata z pomocą męża. Mój niewielkoproentowy udział polegał bardziej na przygotowaniach technicznych tj. zabezpieczeniu przed zabrudzeniami ale to również jest czasochłonne. Jak już wspominałam 20 cm warstwa styropianu pokryta została siatką i klejem. O elewacji pomyślimy na końcowym etapie prac. Efekt końcowy ocieplania wpłynął w pewnym stopniu wygląd dachu ale jest to do przeżycia... Oto fotorelacja: 


adalheidiss
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 10799
Komentarzy: 31
Obserwują: 6
On-line: 9
Wpisów: 38 Galeria zdjęć: 275
Projekt ZOŚKA 2
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy bez poddasza z piwnicą
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Krajenka
ETAP BUDOWY - I - Fundamenty
ARCHIWUM WPISÓW
2019 czerwiec
2019 kwiecień
2019 marzec
2019 luty
2019 styczeń
2018 listopad
2018 wrzesień
2018 czerwiec
2017 grudzień
2017 październik
2017 wrzesień
2017 sierpień
2017 lipiec
2016 sierpień

OBECNIE NA BLOGU
16 niezalogowanych użytkowników